Kralca Alışkanlık Yapar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kralca Alışkanlık Yapar

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

klasık sorular...(bu soruları sormak yasaktır... bakınız..)

YazarMesaj
gσяυкℓυ

gσяυкℓυ

Erkek
İş/Hobiler : forum
Lakap : alo

klasık sorular...(bu soruları sormak yasaktır... bakınız..) Empty
MesajKonu: klasık sorular...(bu soruları sormak yasaktır... bakınız..)   klasık sorular...(bu soruları sormak yasaktır... bakınız..) Icon_minitimeÇarş. Ekim 22, 2008 6:20 pm

bu konudaki soruları konu açıp sormak kesinlikle yasaktır
ARKADAŞLAR ARTIK KLASİK SORULAR BURADA PAYLAŞILACAK..

KLASİK SORULARI AKLIMIZA GELDİKÇE BURAYA EKLEYECEĞİZ...
KATKIDA BULUNMAK İSTEYEN ARKADAŞIMIZ YORUMDA BELİRTSİN YADA PM ATSIN...

İŞTE SORULAR:

1-3 kedi 3 fareyi 3 günde yerse 5 kedi 5 fareyi... sorusu.
bunun alternatifleride sorulmayacaktır... 5 fabrika 5 makinayı 5 günde üretirse 100 fabrika 100 makinayı kaç günde.... falan... (ilki kaç gün ise o kadar sürede.)
2- 2 baba 2 oğul, 4yumurtadan hepsi bir yumurta yiyor1 tane kalıyor nasıl olur... (baba oğul torun)
3- 3 arkadaş 10'ar milyon veriryorlardasonra 5 milyondan 1 er milyon gerialıyorlar... sorusu ve alternatifleri (kesinlikle sorulmayacaktır.) merak edenlere: forumumuzda bu sorudan en az 82 tane var...(muhasebe hatası)
4- iki atlı yarışma yapıyorlar. yarışmanınkuralı sonuncu at kazancak... biadam bu atlılara bir şey söylüyo atlılar koşmaya başlıyor .. ne söyledi .. sorusuve alternatifleri... (atları değişin)
5-dünya ve ahşrette herkese ve herşeye lazım olan şey nedir? (isim)
6- Hz. Ademde olmayan diğer insanlarda olan şey nedir? (Baba sevgisi- kardeşlik duygusu)(göbek deliği).. Hz. Havva HARİÇ tutulmalı soruda...
7- dört tane 7 ve 1 tane 1 den dörtişlemle 100 elde edin...
8-şu soru var ya; adamın biri rüyaya dalıyor ve gözlerini açtığında yelpaza boynuna değiyor ve adam ölüyor... (öldüyse rüyasını nasıl biliceğiz? )
Mantıksızlık nerede?
9-5 rakamına 1 ekliyorum ve 5 ten küçük bir sayı elde ediyorum. Bu nasıl olur? (Romen Rakamı V'in önüne I ekliyorsun IV ediyor...)
10-Bir kabilede kadınlar Pazartesi, Salı, Çarşamba günleri erkekler ise Perşembe, Cuma, Cumartesi günleri yalan söylemekteler, diğer günlerde ise doğruyu söylemektelermiş.
KADIN: Dün yalan söylüyordum.
ERKEK: Ben de.
SORUMUZ: Bugün günlerden nedir? (PERŞEMBE )
11-Senin Annenin ve babanın çocuğu olup kardeşin olmayan kimdir? (Kendim)
12-Baba ile oğlu arabayla giderken kaza geçiriyolar. sonra ikiside farklı hastanelere gönderiliyor sonra çocuğun yanına gelen doktor aaa bu benim oğlum diyor.....bu nasıl olur? (Annesi)
13- Bana "E" ile başlayan 3 meyve söylermisiniz? (Erguvan/Evlat)

14-Yapan Satar! Alan Kullanmaz! Kullanan görmez! Bu nedir ???(Tabut)
15-Manavın iki kefeli bir terazisi ve 4 adet farklı ağırlığı var. O, bunlarla 1 kilodan 40 kiloya kadar herşeyi tartabiliyor. Manavın elindeki 4 farklı ağırlık nelerdir? (1-3-9-27)
16- Kağıtta ne yazıyor?sorusu..( Kağıttan yazılanlar yazıyor)
17- Bazı aylar 30, bazıları 31 çeker; kaç ayda 28 gün vardır? (Hepsinde, tüm aylarda 28 gün vardır)
18- Doktorunuz size 3 hap verir ve bunları yarımşar saat arayla almanızı tavsiye ederse, ilaçların tamamını bitirmeniz ne kadar sürer? ( Bir saat. )
19-Gece saat sekizde yatıyorum ve yatarken guguklu saatimi sabah dokuza kuruyorum kaç saat uyurum? ( Guguklu saatler gece gündüz ayrımı yapmadığı için 1 saat )
20-30'u yarıma bölüp 10 eklediniz, kaç etti? ( 70 eder, yarıma bölmek 2 ile çarpmak demektir. )
21-Bir çiftçinin 17 koyunu vardı. Sürüde salgın hastalık oldu,Dokuzu
ağır hastalandı, diğerleri öldü. Çiftçinin kaç koyunu var? ( 9 canlı koyun )
22-Sadece bir tek kibritiniz var, içinde bir gaz lambası, bir gaz sobası
ve bir de mum bulunan karanlık ve soğuk bir odaya girdiniz... Önce
hangisini yakarsınız? ( Kibriti. )
23-Adamın biri dikdörtgen biçiminde ve her cephesi güney manzaralı bir
ev inşa ediyor. Evi kocaman bir ayı ziyaret ederse bu ayı ne renk olur? ( Ayı beyaz olur. Evin her cephesi güneye baktığına göre
bina Kuzey Kutbu'ndadır )
24-Uc elma vardı ikisini aldım. Kaç elmam var? ( 2 elma )
25-Musa gemisine her hayvandan kaçar adet aldı? (Sıfır, gemisine hayvan alan Nuh idi.)
26-Istanbul'dan hareket eden 43 yolculu bir otobüs kullanıyorsunuz.
Bolu'da 7 yolcu binip, 5 yolcu indi. Ankara'da 8 yolcu indi, 6 yolcu tuvalete
gidip geldi ve 4 yeni yolcu bindi. 20 saat sonra Artvin'e vardığınızda şoförün adı neydi? ( Soför sizdiniz. )
27- Kayıp 1000 lira nerede... 3 arkadaş lokantaya giderler yemeklerini yerler ve hesabı isterler hesap gelir ve garson hesabın 100 bin lira olduğunu söyler 3 arkadaş hemen kendi aralarında 35 er bin lira toplarlar toplam 105 bin lira yapar 100 lira hesabı ödeyip 2000 lirada bahşiş bırakırlar geriye kalan 3000 lira ise 1000 er 1000 er geri alırlar çıkışta hesap yapan arkadaşlar kişi başı 34 biner lira verdiklerini hesaplarlar toplamda üçü 34 bin liradan 102 bin lira verdiklerini hesaplarlar 2000 lirada bahşiş vermişlerdi toplamın 104 bin lira olduğunu görürler buradaki kayıp 1000 lira nerededir
28- Paragrafta 20 tane ülke gizli ßulabilirmisiniz ??

Yine paltosuz gelmiş, bir de peruk takmış.Gelirken yanında bilgisayarını da getirmiş. Pis ve çapaçul bir durumda. Safran sarısı bir yüzü var. Kafasının içinde kim bilir ne tilkiler dolaşıyor. Vaktinde üç roman yazan adam bu mu? Zaman dünkü başarılı adamdan geriye kişiliksiz bir virane bırakmış. Şimdi bir sanal manyak, tam bir manyak. Saçma sapan amaçlar peşinde koşuyor. Ben insanları severim ama insanlar ayağını yorgana göre uzatmalı. Davul bile dengi dengine çalar. Kim bilir kaç adam böyle sudan sebeplerle ziyan oldu."

klasık sorular...(bu soruları sormak yasaktır... bakınız..)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Illegal paylaşim yasaktir!
» Bölüm Kuralları ve İhbar Ve Şikayet..! (download linki ,full paylaşım yasaktır!)